Waterlogic – pionierzy rynku dystrybutorów filtrujących wodę

Historia Waterlogic zaczęła się w 1992 r. w Wielkiej Brytanii. Wytyczony cel był jasny: stać się światowym autorytetem w zakresie rozwiązań, które będą alternatywą dla wody butelkowanej. Firma zaczynała skromnie, ale po 24 latach od powstania Waterlogic zasługuje na miano lidera w swej dziedzinie. Kreatywność tej marki w zaprzęganiu niemalże kosmicznych technologii do puryfikacji wody nie ma sobie równych. Waterlogic nie idzie na żaden kompromis w zapewnianiu jakości urządzeń do dystrybucji wody.

Waterlogic – od marki garażowej do globalnej

Sprzedaż pierwszych urządzeń sygnowanych marką Waterlogic ruszyła już w rok po powstaniu firmy, czyli w 1993 roku. Od samego początku firma była pionierką przecierającą szlaki: startowała jako jeden z pierwszych producentów dystrybutorów POU (point-of-use) – urządzeń filtrujących wodę z sieci. Pęd do wdrażania innowacji pozostał w Waterlogic do dziś – marka nadal wyznacza kierunki rozwoju w swojej branży.

Przełomowym momentem dla firmy okazało się powierzenie dystrybucji na rynku brytyjskim korporacji PHS – jednemu z późniejszych udziałowców Waterlogic. Firma nie ociągała się z podbojem nowych rynków zbytu i jeszcze w latach 90. XX wieku wkroczyła do Europy, a od 1999 r. zaczęła zdobywać serca i podniebienia użytkowników z USA. Rok później nadszedł czas na dalszy rozwój: wody z dystrybutorów Waterlogic po raz pierwszy mogli skosztować Rosjanie.

Rok 2011 to początek nowej ekonomicznej ery w dziejach tej firmy: została ona wprowadzona na giełdę w Londynie, a cztery lata później zainwestował w nią fundusz inwestycyjny Castik Capital. Odtąd rozwój Waterlogic postępował coraz szybciej, a ekspansja firmy znacznie przyśpieszyła poprzez liczne przejęcia innych marek. Obecnie dystrybutory wody Waterlogic sprzedawane są w 40 krajach świata.

Działalność Waterlogic w liczbach:

• Ponad 1600 pracowników na świecie.
• Bezpośrednie oddziały w 11 krajach, obecność na 40 rynkach na całym świeci.
• Ponad 1 mln aktywnych dystrybutorów na całym świecie.
• 230 mln dolarów obrotu rocznego w 2016 r. (to o 129 mln $ więcej niż jeszcze 4 lata temu).
• 2 firmowe fabryki: jedna w Chinach, druga w Indiach. W obu zakładach obowiązuje filozofia „Żadnych kompromisów dla uzyskania najwyższej jakości”.
Być może Waterlogic pozostałby tylko jednym z wielu graczy na rynku w tej branży, ale inwestycje w innowacyjne technologie i ukierunkowanie na nowoczesny design w stylu high tech okazały się kluczem do globalnego sukcesu. Nowatorski wygląd dystrybutorów Waterlogic był tak charakterystyczny, że wyraźnie odróżniał urządzenia od konkurencji. Oczywiście na plus. To zwiększyło rozpoznawalność tych urządzeń i pozwoliło na skuteczne kojarzenie ich z nadzwyczajnym smakiem świeżości dystrybuowanej wody. Smak ten udaje się uzyskać dzięki unikalnemu połączeniu zaawansowanej filtracji z dezynfekcją wody przy użyciu światła UV.

Firewall – przełomowa technologia
Opracowanie i opatentowanie technologii Firewall okazało się przełomem dla firmy Waterlogic, jej wyróżnikiem. Wyjątkowość tego rozwiązania polega na umieszczeniu lampy dezynfekującej w całkiem nowej lokalizacji: nie w zbiorniku, lecz w miejscu dozowania wody. W ten genialnie prosty sposób uzyskano niewiarygodną wręcz skuteczność dezynfekcji wody z zastosowaniem promieniowania UV: ginie 99,999 proc. drobnoustrojów! Mogą to być m.in. bakterie z grupy E. coli, Salmonella i wirusy wywołujące zapalenie wątroby, czyli mikroorganizmy, które mogą stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Dla ścisłości: lampa emituje jedynie promieniowanie w paśmie UVC, czyli w nadfiolecie, który nie opala skóry i nie powoduje jej oparzeń.

Błękitne światło to przy okazji fantastyczny gadżet podnoszący atrakcyjność dystrybutora i jego estetykę. Strumień świeżej wody, podświetlonej błękitną poświatą wypływający z dystrybutora Waterlogic to piękny widok.

Waterlogic i Ideal Water – wspólne dążenie do celu

2010 rok to początek współpracy między Waterlogic a Ideal Water. Obie firmy skupione są, co oczywiste, na wodzie, przy czym misją Ideal Water stało się stworzenie systemu dostarczenia kryształowo czystej wody przy minimalnym koszcie i zaangażowaniu ze strony Klienta. Realizacja naszego firmowego celu stała się możliwa dzięki rozwiązaniom oferowanym właśnie przez Waterlogic – światowego autorytetu w dziedzinie zapewniania perfekcyjnej jakości wody z dystrybutorów filtrujących. Obecnie Ideal Water jest autoryzowanym dystrybutorem Waterlogic.
W Ideal Water kochamy wodę i dbamy, aby to, co oferujemy, było doskonałe, dlatego zainwestowaliśmy we współpracę z Waterlogic, firmą produkującą wysokiej jakości bezbutlowe dystrybutory wody. Zafascynowały nas rozwiązania tej marki, ponieważ dzięki nim mogliśmy realizować naszą misję bez rezygnowania z któregokolwiek jej punktu.

2017-09-20T15:08:06+00:00

Zostaw komentarz