Woda dla uczniów – Waterlogic w radomskich szkołach

Ideal Group w ramach kontraktu zawartego z Wodociągami Miejskimi w Radomiu zaopatrzyła 58 szkół w mieście w dystrybutory Waterlogic. To największy tego typu projekt w Polsce! Akcją objęto szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Celem kampanii jest przekonanie młodych radomian, że woda z miejskiej sieci jest smaczna, zdrowa i można ją bez obaw pić prosto z kranu.

Zalet tego rozwiązania jest wiele. Woda jest darmowa i zawsze dostępna – dla wszystkich, a nie tylko dla tych, których stać na zakup napoju w sklepiku. Ponadto możliwość czerpania jej z najnowocześniejszych dystrybutorów wody na świecie stanowi dla dzieci niewątpliwą atrakcję. Uczniowie wyrabiają sobie przy okazji bardzo dobry nawyk sięgania po wodę, a nie po słodkie i najczęściej gazowane napoje. W ten sposób uczą się dokonywać właściwych wyborów zdrowotnych.

Szkoły też korzystają. Po pierwsze nie muszą się martwić o zapewnienie na czas odpowiednio dużych zapasów wody przeznaczonej do bezpośredniego spożycia. Ponadto nie ma kosztów dla środowiska naturalnego, ponieważ nie używa się plastikowych butli do magazynowania wody.

Niezwykle istotne jest – także dla rodziców uczniów – że woda, która trafia do kubków, jest całkowicie zawsze świeża i idealnie czysta: czerpie się ją tylko z głębokich ujęć i badana jest w laboratoriach Wodociągów Miejskich w Radomiu i służb sanitarno-epidemiologicznych. Dodatkowo jest poddawana w dystrybutorach wody Waterlogic wielostopniowemu procesowi filtracji, w trakcie którego usuwane są zanieczyszczenia fizyczne, chemiczne i mikrobiologiczne, ale zachowane zostają cenne dla organizmu składniki mineralne.
To w naszym kraju pierwszy i jedyny na tak dużą skalę program dostarczania świeżej, czystej i bezpiecznej wody do bezpośredniego spożycia działający w szkołach, ale nie jedyny realizowany przez naszą firmę. Z dystrybutorów Waterlogic korzystają także dzieci z wielu szkół zaangażowanych w program „Zdrowe kieszonkowe”, który pilotowany jest przez naszą firmę.

2017-02-17T12:50:38+00:00

Zostaw komentarz