Opatentowane technologie filtracji 2017-09-20T15:08:03+00:00

OPATENTOWANA TECHNOLOGIA WATERLOGIC

Dystrybutor podłączany jest do sieci wodociągowej i pobiera wodę już spełniającą rygorystyczne wymogi jakościowe i wstępnie uzdatnioną do spożycia. Nie mniej jednak, z uwagi na ewentualny stan techniczny lokalnej instalacji wodociągowej, a także dla uzyskania niepodważalnej pewności, że woda będzie wyjątkowo smaczna i maksymalnie oczyszczona, w dystrybutorze działa system wielostopniowej filtracji. Na każdym etapie tego procesu z wody eliminowane są zanieczyszczenia szczególnego rodzaju, pozostawiając jednocześnie składniki mineralne korzystne dla ludzkiego zdrowia i wartości smakowych wody. Dzięki temu uzyskujemy wodę idealnie oczyszczoną tuż przed podaniem do spożycia. Na tym właśnie polega tajemnica zaskakująco świeżego smaku wody z dystrybutora Waterlogic.

Trzy kroki do idealnej wody

Filtracja

Woda uzyskuje nieskazitelną przejrzystość, doskonały smak i neutralny zapach.
System filtrów mechanicznych i węglowych zatrzyma najdrobniejsze frakcje stałe, które mogą znaleźć się w wodzie, a także eliminuje zanieczyszczenia chemiczne i organiczne, koryguje smak, zapach i barwę wody.

BioCote®

Zapora przeciwdrobnoustrojowa zabezpiecza wodę tuż przed podaniem
Podajnik zabezpieczony jest cząsteczkami srebra, tworząc skuteczną zaporę przeciw zarazkom. Technologia BioCote® to sprawdzona i opatentowana metoda higienizacji, stosowana m.in. w medycynie.

Firewall™

Naświetlanie lampami UV eliminuje 99,9999% bakterii oraz 99,999% wirusów
Woda trafia do szczelnych bojlerów, gdzie dzięki lampom UV następuje eliminowanie glonów, wirusów i bakterii bez użycia środków chemicznych. To najskuteczniejsza znana metoda oczyszczania biologicznego.

Poznaj system filtrowania wody dystrybutorów Waterlogic

1. Filtracja mechaniczna. Pierwszy stopień filtracji usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, które mogą znajdować się w wodzie. Filtry mechaniczne zatrzymują piasek, rdzę oraz inne, nawet najdrobniejsze frakcje stałe.

2. Filtracja węglowa. Kolejny etap filtracji eliminuje z wody zanieczyszczenia chemiczne oraz organiczne, a także koryguje smak, zapach i barwę wody. Węgiel aktywny wychwytuje chlor i inne substancje rozpuszczone w wodzie. Dzięki temu woda uzyskuje nieskazitelną przejrzystość, doskonały smak i neutralny zapach.

3. Filtracja biologiczna – system UV Firewall. W kolejnym etapie oczyszczania woda trafia do szczelnych bojlerów, gdzie dzięki naświetlaniu lampami UV następuje eliminowanie glonów, wirusów i bakterii bez użycia środków chemicznych. Światło ultrafioletowe jest najskuteczniejszą znaną metodą bezpiecznego usuwania zanieczyszczeń biologicznych, która likwiduje 99,9999% bakterii oraz 99,999% wirusów.

Technologia BioCote® – dodatkowa ochrona biologiczna

Wszystkie dystrybutory Waterlogic wyposażone są w dodatkową ochronę antybakteryjną. Podajnik zabezpieczony jest cząsteczkami srebra, tworząc skuteczną zaporę przeciwdrobnoustrojową, która niszczy zarazki osadzające się na podajniku wody. BioCote® to sprawdzona i opatentowana metoda higienizacji, stosowana m.in. w medycynie.

APMS – system automatycznego nadzoru

Niektóre modele dystrybutorów wyposażone są w unikalną tecnologię automatycznego nadzoru oczyszczania, która monitoruje skuteczność filtrów UV i powoduje wywołanie alarmu w przypadku konieczności wymiany lampy.